KONCERTYNEWS

Nocny Kochanek i Avatar wystąpią przed Sabatonem

Na koncert w Krakowie zapraszamy już 23 sierpnia.

Występy Sabaton to muzyczna podróż w trudne i podniosłe fragmenty historii, uzupełniona o rozbudowaną produkcję sceniczną, którą doceniają i uwielbiają fani. Tegoroczną wizytę zespołu w naszym kraju urozmaicą także wyjątkowi goście: Nocny Kochanek oraz Avatar.

Grupę Nocny Kochanek zna w Polsce prawie każdy, nawet jeśli nie śledzi na bieżąco polskiej sceny metalowej. Jaką receptę na sukces mają muzycy? Prostą i niemiłosiernie skuteczną – świetny heavy metalowy podkład, kapitalny wokal oraz prześmiewcze teksty.

Drugim gościem Sabaton będą nie mniej popularni Szwedzi z zespołu Avatar. Grupa dołączy do składu trasy, by promować swój ósmy album studyjny – “Hunter Gatherer”, który ukazał się w 2020 roku nakładem Century Media Records. Tego wieczoru nie może Was tam zabraknąć!

Do zobaczenia już 23 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie. Przedsprzedaż biletów jest ponownie dostępna na: sklep Knock Out.


SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal:

Powstały w 1999 roku w znanym ze sportów zimowych miasteczku Falun Sabaton, zyskał u nas wielką popularność, która przełożyła się, chociażby na półmilionową widownię podczas występu na Przystanku Woodstock, zarejestrowanym na potrzeby DVD.

Plan gry Sabaton jest od dawna znany. Joakim Brodén i Pär Sundström, główne postacie kapeli, zbierają ciekawe historyczne wątki z całego świata, które następnie przekształcają w świetne piosenki oparte na klasycznym heavy w stylu Judas Priest, Iron Maiden, czy Accept i z pewną domieszką power metalu. Do tej układanki trzeba też dodać spektakularne koncerty plus chęć do spotykania się z fanami. Szwedzi to zarówno wspaniali popularyzatorzy historii, jak i po prostu fani, przystępni ludzie, którzy żadnemu fanowi nie odmówią zdjęcia, czy autografu. W 2019 roku ukazała się dziewiąta płyta Sabaton “The Great War”, poświęcona pierwszej wojnie światowej. Jednym z gości na niej jest wspaniała Floor Jansen z Nightwish, prywatnie życiowa partnerka perkusisty Sabaton, Hannesa van Dahla.

NOCNY KOCHANEK (Polska) hewi metal:

Pastisz? Parodia? Nazwijcie to jak chcecie, ale ten mariaż naprawdę działa doskonale i niemalże zwyczajem jest, że koncerty Kochanka są wyprzedane na wiele dni przed. W 2020 roku Nocnego Kochanka nagrodzono Fryderykiem za album “Randka w ciemność”. Rok później Krzysiek Sokołowski (wokal), Artur Pochwała (gitara basowa), Robert Kazanowski (gitara), Arkadiusz Majstrak (gitara) i Artur Żurek (perkusja) sprezentowali fanom kolejny album, zestaw coverów (m.in. AC/DC, W.A.S.P., Aerosmith, Judas Priest) z polskimi tekstami, zatytułowany “Stosunki międzynarodowe”.

AVATAR (Szwecja) alternatywny metal, rock:

Avatar narodził się w mekce melodyjnego death metalu – Göteborgu, w 2001 roku. Czasy obcowania zespołu z tym gatunkiem pamiętają jeszcze bębniarz John Alfredsson i gitarzysta Kungen. Potem Avatar pożyczył do swojej muzyki trochę metalcore’a, a następnie skierował swoje zainteresowania na alternatywny metal oraz rock. Muzyków Avatar wyróżniają m.in. wyraziste makijaże oraz nie byle jaki warsztat. Grupa może się pochwalić nagrodą Metal Hammer Golden Gods Awards, którą otrzymała w kategorii “Breakthrough Band”.

Wystąpią:
SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal
+
Nocny Kochanek (Polska) hewi metal
Avatar (Szwecja) alternatywny metal, rock

Kiedy: 23 sierpnia (wtorek) 2023
Gdzie: TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 239/260 zł – miejsca stojące, 179/290 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions