NEWS

Brazylijski zespół heavy metalowy Allen Key wydaje ciężką wersję przeboju Lady Gagi

Każdy, kto był na koncercie brazylijskiego zespołu heavy metalowego Allen Key, zapewne zna już jego wersję przeboju „Judas” amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi. Wersja, która stała się niemal znakiem rozpoznawczym zespołu i jedynym hołdem, jaki Allen Key umieszcza w swoich setlistach oprócz autorskich piosenek, została nagrana przez zespół w studio i wydana jako singiel i teledysk.

Obejrzyj teledysk do utworu „Judas” Lady Gagi w wykonaniu Allena Keya:

Teledysk do „Judas” został nakręcony, wyreżyserowany i zmontowany przez Caike Scheffera, a piosenka została wyprodukowana przez Wagnera Meirinho z Loudfactory, z dystrybucją cyfrową przez Canil Records. Oryginalna wersja „Judas” wydana w 2011 roku została napisana przez Lady Gagę, Neyo i Red One.

Wydanie „Judas” jest swoistym hołdem złożonym przez sam zespół pierwszemu cyklowi życia, który rozpoczął się w 2018 roku, a który właśnie dobiega końca, aby rozpocząć nowy etap z produkcją drugiego studyjnego albumu zespołu. , który ma zostać ogłoszony wkrótce.

W tej pierwszej fazie zespół wydał swój debiutancki album „The Last Rhino” w 2021 roku, a także teledyski do każdego ze swoich utworów. W 2022 roku album otrzymał wersję live wraz z wydaniem koncertu nagranego przez zespół w Estúdio Showlivre. Podczas trasy promocyjnej „The Last Rhino” Allen Key wystąpił między innymi w Kurytybie, Rio de Janeiro, Santos, Campinas i São Paulo, grając w indywidualnych prezentacjach lub u boku wielkich nazwisk brazylijskiego i międzynarodowego metalu jako Shaman, Angra i Tarja (ex-Nightwish).

Allen Key ma w swojej obecnej formacji Karinę Menascé na wokalu, gitarze i klawiszach, Pedro Fornari i Victor Anselmo na gitarach, William Moura na basie i Felipe Bonomo na perkusji.

Posłuchaj singla „Judas” poniżej:

Śledź @allenkeyofficial na Instagramie, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i wydawnictwami zespołu.