NEWS

Vocifer wydaje animowany teledysk do „The Voice of the Light” o kontrowersyjnej amazońskiej legendzie

W dniu, w którym Brazylia świętuje kulturę i znaczenie swoich rdzennych mieszkańców, brazylijski zespół heavy/power metalowy, Vocifer, wydał singiel i animowany klip wideo do „The Voice of the Light”, rozpoczynając podróż, której kulminacją będzie drugi album koncepcyjny „Jurupary”, który odnosi się do ważnej postaci w kulturze Amazonii, tak jak zrobił to zespół w swoim debiucie „Boiuna” w 2020 roku.

Obejrzyj animowany teledysk do utworu „The Voice of the Light” poniżej:

Vocifer, Adriano Lima i Saullo Moura, którzy również brali udział w teledysku „War of Vendetta”, byli odpowiedzialni za grafikę koncepcyjną teledysku. Projekt graficzny autorstwa Adriano Limy i Klebera Guimela.

„The Voice of the Light” wprowadza koncepcję nowego albumu Vocifer, opartego na kontrowersyjnej amazońskiej postaci folklorystycznej, Jurupary. Zainspirowany relacjami zebranymi przez folklorystę i odkrywcę Ermanno Stradellego, The Legend of Jurupary opowiada historię człowieka, który został wysłany przez Słońce, aby zaprowadzić prawo, taniec i muzykę do świata spustoszonego przez ludzką chciwość. W tej adaptacji wykonanej przez Vocifer zespół po raz kolejny ratuje i stara się sprowadzić do Brazylii i świata bogatą kulturę ludów amazońskich, kreśląc paralele w kluczowych dla ludzkości kwestiach, zwłaszcza w katastrofalnych czasach, w których się znajdujemy.

W „The Voice of the Light”, po zniszczeniu ludzkości przez zarazę, która pozostawiła ją na skraju wyginięcia, pozostało tylko kilku starszych i kobiet, którzy mimo młodego wieku nie mogli tworzyć nowych linii, tak starzy byli mężczyźni . Poruszone końcem ludzkości Słońce przekazało część swojego światła spadkobiercy, który miał narodzić się z reinkarnacji jego ukochanej Seucy, Matki Gwiazd, która urodziła Jurupary, centralną postać tego wielkiego spisku.

O wydaniu „The Voice of the Light” wokalista João Noleto skomentował:

„Ten pierwszy singiel to preludium do historii Jurupary, a także nowy etap dla zespołu. To piosenka, która mówi o odnowie po straszliwej dewastacji ludzkości, dzięki czemu możemy narysować paralelę do naszego post-pandemicznego świata i o naszym nowym perspektywy na to, jak żyjemy i doświadczamy świata. „The Voice of the Light” to prawdziwa oda do odnowy”.

Posłuchaj singla poniżej:

„The Voice of the Light” został nagrany, wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez znanego producenta Thiago Bianchi (Noturnall, ex-Shaman) w Estúdio Fusão. Założony w 2016 roku, obecny skład Vocifer to João Noleto na wokalu, Lucas Lago na basie, Pedro Scheid i Gustavo Oliveira na gitarach oraz Alex Cristopher na perkusji.

W „Jurupary” pojawią się specjalne występy Luisa Mariuttiego (Sinistra, ex-Shaman, Angra), Daisy Munhoz (Vandroya, Soulspell, Iron Ladies), Thiago Bianchi (Noturnall), Fábio Laguna (Angra, Edu Falaschi, Freakeys), Daniel Mazza i Tambores zrobić Tocantins.

Dowiedz się więcej o Vocifer i śledź wszystkie informacje o wydaniu „Jurupary” na Instagramie @vocifer