FESTIWALNEWS

Do line-upu FEST Festivalu dołączają Aron, Only The Poets, Joesef i inni. To początek ogłoszeń w tym tygodniu

Młode, charyzmatyczne głosy – to motyw przewodni dzisiejszej porcji ogłoszeń FEST Festivalu. Między 9 a 13 sierpnia 2023 roku w chorzowskim Parku Śląskim wystąpią Aron, Joesef, Baby Queen, Go_A, Only The Poets i Baasch. A to tylko początek tygodnia, w którym mocno wzbogacimy line-up nadchodzącej, czwartej edycji festiwalu!

ARON to sceniczny pseudonim, którym posługuje się Arón Piper – hiszpański aktor niemieckiego pochodzenia, znany w dużej mierze dzięki roli Andera Muñoza w serialu „Szkoła dla elity” produkcji Netfliksa. Jego muzyczna kariera nie bez powodu nabiera coraz większego tempa. Eklektyczny brzmieniowo, hiszpańskojęzyczny pop-rap Arona to mieszanka reggaetonu, cloud rapu, hyperpopu oraz wielu innych wpływów. O rosnących notowaniach 26-letniego artysty sporo mówi też ostatni singiel pt. „Tired”, w którym gościnnie pojawia się raper Rich The Kid. Zakończona niedawno trasa Arona po Europie była w całości wyprzedana, dlatego niezwykle cieszy nas fakt, że posłuchamy go wspólnie w czwartek 10 sierpnia.

Młoda dusza, która prezentuje nowy soul. Pochodzący z Glasgow JOESEF to prawdziwy ewenement, nie tylko ze względu na pochodzenie i obraną stylistykę. W 2020 r. utalentowany wokalista znalazł się w najlepszej dziesiątce zestawienia BBC Sound of. Udało mu się to zaledwie w ciągu 9 miesięcy od pierwszego występu na żywo. Na jego album musieliśmy jednak poczekać aż do teraz. „Permament Damage” ukazało się w styczniu tego roku i jest wzorcowym przykładem współczesnego, rozmarzonego R&B. W ostatnim czasie artysta supportował Rinę Sawayamę i Paolo Nutiniego – te dwa nazwiska dobrze pokazują zakres, w którym porusza się uzdolniony Szkot. Joesef oczaruje Was w środę 9 sierpnia.

Muzyka BABY QUEEN to alt-popowy koktajl złożony przeróżnych inspiracji – od pop-punku królującego na początku XXI w., przez najbardziej przebojowe fragmenty dyskografii Fleetwood Mac, po zwiewne disco. Urodzona w Durbanie Arabella Latham ma niezwykły talent do pisania zaraźliwie chwytliwych utworów, co udowadniają chociażby „You Shaped Hole”, „Want Me” czy „Dover Beach”. Wokalistka i songwriterka ma na koncie mixtape „The Yearbook”, a jej długogrający, studyjny debiut ukaże się już niedługo. Jesteśmy pewni, że po swoim występie w środę 9 sierpnia Baby Queen stanie się jedną z Waszych nowych ulubionych artystek.

Brzmienie GO_A to mieszanka tradycyjnego ukraińskiego folku oraz elektroniczno-rockowego instrumentarium. Dowodzona przez Katerynę Pawlenko i Tarasa Szewczenko grupa zdobyła rozgłos na całym kontynencie za sprawą występu na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2021 r. Zespół zaprezentował utwór „Shum” i ostatecznie zakończył rywalizację na 5. miejscu (ustępując m.in. Włochom z Måneskin). Obecnie pełne emocji i zaangażowania piosenki Go_A są jeszcze bardziej aktualne, a zespół nie ustaje w krzewieniu ukraińskiego folkloru i informowaniu o tym, co naprawdę dzieje się za naszą wschodnią granicą. Go_A zagrają w piątek 11 sierpnia.

Nie mają jeszcze na koncie pełnoprawnego albumu, a już wyprzedają duże sale w całej Europie, także w Polsce. ONLY THE POETS pochodzą z angielskiego Reading i zdobywają coraz liczniejsze zastępy fanek i fanów. Nieocenione było tutaj oczywiście wsparcie Louisa Tomlinsona, który obsadził kapelę w roli supportu na swojej zeszłorocznej trasie koncertowej. W ten sposób, pełne charyzmy i emocji pop rockowe kompozycje kwartetu dotarły do tysięcy nowych odbiorców pozostając z nimi na długo. Only The Poets dają z siebie na żywo wszystko i nie inaczej będzie w Parku Śląskim w sobotę 12 sierpnia!

„Noc” – ostatni jak dotąd album Bartosza Schmidta, znanego lepiej jako BAASCH – nadal pozostaje jednym z najlepszych przykładów polskiego alternatywnego popu. Skandynawski syntezatorowy chłód, zaskakujące struktury piosenek oraz enigmatyczne teksty to najważniejsze komponenty jego unikalnego brzmienia. Od czasu wydania tego materiału, Baasch skomponował także ścieżkę dźwiękową do spektaklu „Balladyna” w reżyserii Oskara Sadowskiego. Liczymy, że niedługo usłyszymy nowe utwory artysty. Najlepiej w czasie jego występu na FEST Festivalu w piątek 11 sierpnia.

FEST Festival już po raz 4. przekształci dla Was widowiskowy teren chorzowskiego Parku Śląskiego w pełne magii miasteczko festiwalowe, w którym zabrzmi najlepsza muzyka na żywo. FEST kusi nie tylko dźwiękami, ale także okazją do spędzania czasu w otoczeniu zachwycającej scenografii, odpoczynku w klimatycznych strefach chilloutu lub poszerzenia horyzontów na jednym z dostępnych warsztatów. Środek sierpnia to ten moment w roku, w którym realizujemy marzenia i tworzymy najbardziej kolorowe wydarzenie w Polsce. A jego najlepsza jak dotąd edycja odbędzie się pomiędzy 9 a 13 sierpnia 2023 w Chorzowie. Podczas tych 5 dni wystąpią The Chemical Brothers, Peggy Gou, Kasabian, Róisín Murphy, Yungblud, M83, Sofi Tukker, AJR, 070 Shake, Don Diablo, Bonobo, Yung Lean, Oliver Heldens, Aitch, Bladee, Blossoms i wielu innych! Wypatrujcie kolejnych ogłoszeń dosłownie w najbliższych dniach!

Bilety na FEST Festival 2023 w puli SPRING TIX są dostępne na stronie www.festfestival.pl oraz Going. Chwytajcie przepustki do najlepszej letniej zabawy, dopóki są dostępne!

KARNET 4-DNIOWY SPRING TIX – 749 PLN 

KARNET WEEKENDOWY SPRING TIX – 549 PLN

KUP BILET
DOŁACZ DO WYDARZENIA