GALERIARELACJE

NEXT FEST – Dzień trzeci [zdjęcia]

NEXT FEST - Dzień trzeci [zdjęcia]
Ostatni koncert ze 120 jakie zapewnił w Poznaniu NEXT FEST za nami. To wydarzenie pozostanie w uczestnikach na długo!   

Ostatni dzień festiwalu rozpoczął się tradycyjnie od spotkań. Tym razem organizatorzy we współpracy ze Spotify przygotowali warsztaty Spotyfy for Artists Masterclass. Drugim panelem była dyskusja na temat romansu sztuki z przyszłością, gdzie poruszono temat NFT czy technologii Web 3.0. Ostatnie warsztaty wieńczące zarazem trzy dni spotkań nosiły tytuł Twoja kariera na Twoich zasadach. W ciągu dnia nie zabrakło także przestrzeni na spotkania branży muzycznej.

Koncerty

Pierwsze nuty podobnie jak poprzedniego dnia poruszyły zielonymi flagami festiwalu o 18:00 w Muchos, gdzie koncertową część dnia rozpoczęła nita. Zaledwie pół godziny później na Dziedzińcu CK Zamek pojawił się Bartek Królik. Artysta wszedł na drogę solowej kariery w 2020 roku albumem Pan Od Muzyki. Współzałożyciel zespołu Sistars w swoim nowym materiale porusza się w nurcie nu-disco z bardzo widoczną rolą jego instrumentu – basu.

O godzinie 19:00 NEXT FEST zaprezentował pełną moc. Równocześnie wystartowały koncerty w Sali Wielkiej CK Zamek, Dublinerze, W Starym Kinie, Muchos i w Baraku Kultury. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak Plac Wolności. To tutaj publiczność zebrała się dla Mery Spolsky. Występ zapowiadany jako jeden z najbardziej energicznych właśnie taki był! Nie zabrakło niespodzianek w postaci nowych utworów.

Kiedy Mery kończyła swój występ na scenie Dziedzińcu pojawił się Tomasz Makowiecki. Fani od 2013 wyczekują nowej płyty, a wydany kilka miesięcy temu utworze kawałku Nie ma nas apetyt tylko wzrósł. 

Równocześnie w Dublinerze swój koncert zaserwował zespół Iksy. Śląska formacja swoimi rytmami rozbujała publiczność a wokalistka – Agata Duda zachwyciła swoim głosem.

To był jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów podczas NEXT FEST! Na Placu Wolności punktualnie o 20:45 rozpoczął się koncert jednej z najważniejszych artystek rodzimej sceny. Katarzyna Nosowska zaprezentowała po raz pierwszy materiał z nadchodzącej płyty. Singiel Larum był dotychczas jedynym znanym elementem zapowiadanego krążka. Publiczność nie kryła zachwytu nowymi kompozycjami i już możemy być pewni, że płyta zostanie bardzo dobrze przyjęta.

Ostatni festiwalowy koncert w Dublinerze należał do zespołu Huskie. Piosenkarka Ola Myszor pracuje właśnie nad debiutanckim materiałem, jednak już zdążyła zainteresować swoją twórczością słuchaczy. Jej muzyka zgrabnie balansuje między indie rockiem a indie popem. Na scenie wokalistce towarzyszył znany m.in z zespołu Myslovitz Przemek Myszor.

Jamal to ostatni artysta, który zaprezentował się podczas pierwszej edycji NEXT FEST na Dziedzińcu CK Zamek. Aktywny od 1999 roku w nurcie Hip-Hop / R&B w 2019 roku skierował się w stronę rockowych brzmień. Oczywiście nie zabrakło utworów z Czarnego Motyla

Organizatorzy zdecydowali się nie trzymać uczestników w niepewności. Podczas ostatniego dnia podali termin drugiej edycji NEXT FEST. Już teraz wato zapisać w swoich kalendarzach daty 18-20 kwietnia 2024. Miniona edycja zapewniła moc wrażeń zarówno pierwszego jak i drugiego dnia. Po tak udanym starcie nowej imprezy można jedynie odliczać dni do przyjazdu do Poznania, bo co do samej decyzji o powrocie na NEXT FEST 2024 wątpliwości z pewnością nikt nie ma!