NEWS

Daria Zawiałow w Hollywood! Artystka powraca po krótkiej przerwie w nowej, eterycznej odsłonie!

To bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier singlowych tego roku!

Od premiery ostatniego albumu Darii Zawiałow – „Wojny i Noce” minęły blisko dwa lata, a w międzyczasie Artystka zdążyła odebrać trzy Fryderyki, nagrodę MTV Europe Music Awards, zagrać kilkadziesiąt koncertów na największych scenach w Polsce oraz współtworzyć jeden z największych hitów ostatnich lat – „I Ciebie też, bardzo”, który zdążył wygenerować ponad 150 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych!
Wzmianki o nowym utworze Darii zaczęły pojawiać się jeszcze w 2022 roku, gdy artystka podczas rozmowy z Karolem Paciorkiem w podcaście Imponderabilia precyzyjnie podała datę premiery singla zapowiadającego nowy krążek. Przez te kilka miesięcy Daria pieczołowicie pracowała nad nowym materiałem oraz ładowała baterie przed kolejnymi trasami koncertowymi i promocyjnymi.
Bądź co bądź, krótka przerwa artystyczna wokalistki zaowocowała zupełnie nową energią i jakością w jej dorobku. To między innymi zasługa Bartosza Dziedzica – producenta odpowiedzialnego za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. „FIFI HOLLYWOOD” z rozdziału 92’ to pierwszy owoc ich współpracy.

To także pierwszy raz kiedy Daria do pracy nad swoim solowym materiałem zaprosiła innego producenta niż cenionego w branży, a prywatnie wieloletniego przyjaciela – Michała Kusha.
Jak zapowiada Daria – teksty na nowym albumie będą bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka. Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach.
Klip oraz zdjęcia promujące „FIFI HOLLYWOOD” powstały w Los Angeles, do którego Daria bezpośrednio się odwołuje w refrenie utworu. Piosence towarzyszy filmowy teledysk w którym widzimy Miasto Aniołów z nieco brudniejszej i bardziej surowej perspektywy niż zazwyczaj.

fot. Karol Gustavv Małecki

Stany Zjednoczone to kolejny przystanek na muzycznej mapie artystki. Koncepty poprzednich dwóch projektów Darii były inspirowane Helsinkami oraz kulturą japońską.
Trzy tygodnie po premierze singla – 3 czerwca – Daria zagra przedpremierowo kilka utworów z nowej płyty na Orange Warsaw Festival! Tym samym, artystka umacnia sobotni line-up, dołączając do grona takich artystów jak The 1975, Ellie Goulding czy Oki. Kolejne koncertowe ogłoszenia z udziałem Darii już niebawem.