NEWS

PREMIERA ALBUMU Wojtka Mazolewskiego “Yugen 2 – Jestem”

„Rozbieram się i stoję nagi. Zobaczysz mnie jak otworzysz drzwi

Moje błędy, wszystkie moje błędy, całą marność wybacz mi”

„Nagi” to utwór o miłości, o szczęściu, o nadziei… O uczuciach po prostu. Nagość, czyli prawda – szczera bez ubarwień, interpretacji. To w warstwie tekstowej, a muzycznie – prostota i piękno. Tylko i aż – gitara perkusja i klawisze, w nienachalny sposób towarzyszą utworowi. Wokalnie natomiast Halszka i Bela Komoszyńska dodają przestrzeni i powietrza.

Tak pozostaje w pamięci słuchacza utwór „Nagi”.

Taki jest też cały album Yugen 2 – Jestem, który właśnie ma swą premierę.

Yugen 2 – Jestem  – to kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami Szczyl, Bela Komoszyńska,  Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude, Pola Atmańska i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy.

Yugen to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. To powiew wolności. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne  i duchowe.

Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli YUGEN 2.

Nie potrzeba lepszej rekomendacji…

Wojtek Mazolewski – instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud.  

Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Premiera albumu CD oraz winyla „Yugen 2 – JESTEM”  pod szyldem wytwórni Agora Muzyka 2 czerwca 2023 roku. 

 

Album dostępny na kulturalnysklep.pl, empik.com oraz w salonach Empik: https://kulturalnysklep.pl/tra-pol-2197-Wojtek-Mazolewski.html 

Zapraszamy na serię koncertów promujących nowy album:

4 czerwca 2023 niedziela WARSZAWA – MIAMI WARS
16 czerwca 2023 piątek WARSZAWA – JASSMINE
18 czerwca 2023 niedziela POZNAŃ – BLUE NOTE
29 czerwca 2023 czwartek WARSZAWA -impreza zamknięta
19 lipca 2023 środa CISNA – HIPISÓWKA
29 lipca 2023 sobota SOPOT – BRASS WOOD FESTIWAL
4 sierpnia 2023 piątek KATOWICE – OFF FESTIWAL
8 sierpnia 2023 wtorek SZCZECIN
9 sierpnia 2023 środa TRZCIANKA – MAYOVKA