GALERIANEWS

Blues Express – przejazd [zdjęcia]

Za nami 31. edycja festiwalu Blues Express. Specjalny pociąg wypełniony miłośnikami bluesa przemierzył ponad 130km. Podczas postojów na 6 stacjach nie zabrakło koncertów.
Dudkowska Band ft. Frazier - Poznań Główny

Pierwszy koncert czekał na uczestników już przed odjazdem specjalnego pociągu z Poznania. Na Dworcu Letnim wystąpił zespół Joanny Dudkowskiej z Frazier’em

Blue Wave Band - Chodzież

Drugi koncert na trasie Blues Expressu zaplanowano w Chodzieży. Na tutejszym dworcu uczestników przywitał zespół Blue Wave Band. Oprócz autorskiego materiału formacja zaprezentowała covery kilku standardów.

Puhowsky - w pociągu

Koncerty na stacjach nie były jedynymi na jakie mogli liczyć pasażerowie Szynobluesa. Na pokładzie pociągu wystąpił Puhowsky. Nie zabrakło także jam session wśród licznych uczestników. Zgodnie z zapewnieniami organizatora w przyszłym roku na trasę Blues Express powróci w tradycyjnej formie. Specjalnie pociąg ma zostać poprowadzony przez parowóz.

Michał Kielak - Piła Główna

Jeden z najlepszych harmonijkarzy w Polsce wystąpił na dworcu głównym w Pile. Michał Kielak wraz z zespołem uprzyjemnili najdłuższy postój na trasie. Od wielu lat na tutejszej stacji swój wspólny przejazd z specjalnym pociągiem rozpoczynają motocykliści, którzy konwojują Blues Express do stacji docelowej.

Duch Delta - Krajenka

Na stacji Krajenka zaplanowano kolejny koncert. Częstochowska formacja Duch Delta zdecydowanie zachwyciła publiczność wyrywając część do tańca na peronie.

Graffiti - Złotów

Złotów to już przedostatni postój na trasie Blues Expressu. Tutaj na placu przed dworcem zagrał zespół Graffiti. 

Siciarek Blues Trio - Zakrzewo Złotowskie

Stacja końcowa muzycznego pociągu to niezmiennie Zakrzewo Złotowskie. W tym roku na dawnej rampie towarowej wystąpił Siciarek Blues Trio, które przez chwilę zasilił też Michał Kielak. Nie zabrakło wykonania Sweet Home Chicago, gdzie w tekście miejsce amerykańskiej miejscowości zmieniono na Zakrzewo.