NEWS

Jax Jones, jego gitara i Fireboy DML – trio doskonałe

Uznany producent Jax Jones powraca z podnoszącym na duchu autobiograficznym „Me & My Guitar”. Do współpracy zaprosił nigeryjskiego króla afro-popu, czyli Fireboya DML.

Utwór opowiada o nowej drodze Jonesa do odkrywania muzyki – Jax po raz pierwszy śpiewa, pokazując publice swoją wszechstronność artystyczną. Okazuje się, że wykracza ona poza DJ-skie sety, za które pokochały go miliony.

Teledysk do „Me & My Guitar” w reżyserii KC Locke’a został nakręcony w Londynie. Jax i Fireboy szybują ponad panoramą miasta. W końcu oglądają zachód słońca – pełni sił i nadziei na lepsze jutro.

Jax Jones komentuje:

Po raz pierwszy wykorzystuję w swojej muzyce własną historię. Po raz pierwszy śpiewam, ponieważ chcę znaleźć nowe sposoby na nawiązanie kontaktu z moimi fanami. Będąc artystą, który od przeszło 10 lat odnosi sukcesy w muzyce, ważne jest dla mnie, aby próbować nowych rzeczy i kreatywnie się rozwijać. Używam gitary klasycznej do pisania piosenek od 15 lat i o tym właśnie jest ten kawałek – o młodym Jaxie Jonesie próbującym spełnić marzenia. Kiedy wysłałem go do Fireboya, natychmiast mu się spodobał. Wniósł do niego niesamowitą i autentyczną energię. Mój ojczym jest Nigeryjczykiem, więc sama możliwość etnicznego połączenia się z piosenką z Fireboyem była świetna.

W świecie dance może rywalizować tylko z Calvinem Harrisem – Jax Jones przeszedł długą drogę, odkąd zaszył się w garażu przyjaciela. Nauczyciel z weekendowej szkoły muzycznej podarował mu gitarę, a potem poszło już z górki. „Me & My Guitar” jest kontynuacją zaraźliwego singla „Whistle”, który od 19 tygodni zajmuje miejsce w Top 40 w UK i zgromadził już 54 mln streamów; odniósł także olbrzymi sukces w Polsce.

 

Żróło: Materiały Parsowe