NEWS

Deathmetalowcy z Benighted na dwóch koncertach w Polsce!

Francuzi prezentujący maksymalnie brutalny death metal wystąpią 15 listopada w Poznaniu i 17 listopada w Warszawie, przed nimi zagrają Baest i Coffin Feeder.

Z Benighted jest tak, że już po paru sekundach wiecie o nich wszystko, bo ich death metal to nieustanna seria ciosów, strzałów i wszystkiego, co intensywne. Mają jedne z najcięższych riffów w biznesie, mają blastowy atak i nie zwalniają – nigdy!
Ich koncert to must-go dla śmierćmetalowych maniaków, szczególnie, że wieczór otworzą genialne supporty: Baest oraz Coffin Feeder.

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży na: knockoutmusicstore.pl/

BENIGHTED (Francja) brutal death metal: Kiedy Benighted zaczynali, próbowali upiększać swój zwierzęcy death metal na różne sposoby. Czasami do układanki dochodziły tremolowe patenty z okolic black metalu, czasami te bardziej melodyjne okolice death metalu… I o ile szczerniały element mają w sobie po dziś dzień, o tyle od lat konsekwentnie i z uporem godnym lepszej sprawy mielą maksymalnie zapalczywy i szalenie brutalny death metal. Jakimś cudem ta szatkownica w żaden sposób nie straciła na skuteczności, a to tym lepiej, bo intensywność Benighted w dalszym ciągu wykracza poza skalę. Zespół w żadnym wypadku nie sygnalizuje, że najlepsze już za nimi. Wręcz przeciwnie – w dalszym ciągu wrzucają szósty bieg, wciąż przeskakują z śmiercionośnych rozwiązań do grindowych walczyków i niezmiennie epatują tymi subtelnymi blackmetalowymi naleciałościami. Aż człowiek ma po tym siłę, by kruszyć mury.
 
BAEST (Dania) death metal: Duńscy zawodnicy z Baest dalej są jednymi z największych młodych gwiazd death metalu i nic nie wskazuje, by mieli zlecieć z fali wznoszącej. No, ale nic dziwnego, bo to w końcu zespół, który jako jeden z niewielu znalazł równowagę między europejską a amerykańską szkołą gatunku. Z jednej strony mają w sobie surowiznę i zarazę (tutaj kłaniają się wzorce szwedzkie), a z drugiej potrafią to wszystko zagrać z wysokim poziomem technicznej swobody i przy dobrze wypieszczonym brzmieniu (USA, to o was!). W ten sposób zadowolą każdego, kto kocha śmierć metal w tej klasycznej formie, niezależnie od kontynentu.
 
COFFIN FEEDER (Belgia) deathcore: Z jednej strony Coffin Feeder są w tym zestawie najbardziej nowoczesnym składem, bo idą stuprocentowo po linii współczesnego deathcore’u, a z drugiej strony to żadna tam załoga grająca od wczoraj. W składzie belgijskiego ansamblu znajdziemy choćby Svena de Caluwé z Aborted za sitkiem, co stanowi odpowiednią gwarancję jakości. Ale co poza nim? Ano, schorowane breakdowny, okazjonalne zrywy kontrastujące z ciężarowymi fragmentami i odrobina metalcore’u ubrana w ekstremę. Trudno ich nie polubić.
 
Kiedy: 15 listopada (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ 2 Progi, al. Niepodległości 36
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
 
Kiedy: 17 listopada (niedziela) 2024
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22 Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncert są już w sprzedaży na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie)