KONCERTYNEWSPOLECANE NEWS

Izzy And The Black Trees wystąpią w Poznaniu!

Już 20 lipca na Dziedzińcu CK Zamek w Poznaniu zaprezentują się zespoły Gołębie oraz Izzy and the Black Trees. 

Izzy and the Black Trees to połączenie brudnych punkowych gitar, napędzającej sekcji rytmicznej i charyzmatycznego głosu wokalistki. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa elektryzująca energia na miarę the Pixies, PJ Harvey, Sonic Youth czy Patti Smith.

Jeśli szukacie wybuchowej mieszanki surowego rock’n’rolla, post-punku i noise rocka to trafiliście pod właściwy adres.  Poznański skład to przykład na to, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w obrębie post punkowej i rock’n’rollowej estetyki i jak wiele świeżości można w niej odnaleźć. 

W 2020 ukazał się ich debiutancki album Trust No One (wyd. Antena Krzyku), który spodobał się fanom oraz recenzentom w Polsce i za granicą. Utwór tytułowy albumu był prezentowany przez legendarnego Steve’a Lamacq w programie BBC 6 Music Recommends

W styczniu 2021 ukazał się specjalny pandemiczny singiel zespołu pt. The Station wspólnie stworzony i nagrany z Kev’em Fox’em. W tym samym czasie, razem z producentem Marcinem Borsem, zespół rozpoczął pracę nad nowym, drugim albumem pt. “Revolution Comes In Waves”, który to ujrzał światło dzienne siódmego października 2022 (wyd. Antena Krzyku). Płyta została świetnie przyjęta przez fanów oraz prasę muzyczną w Polsce – 5 gwiazdek w Teraz Rock, Metal Hammer Polska, Noise Magazine – oraz za granicą, recenzje w Niemieckim OxFanzine (9/10), Rumore magazine (Włochy) czy też holenderskim Gozno Circus. Zespół był prezentowany w radio KEXP Seattle i ponownie w BBC 6 Music, Radio X UK oraz Amazing Radio US i UK. Polska płyta ro(c)ku 2022 według magazynu Teraz Rock, miejsce pierwsze w plebiscycie Teraz Najlepsi. Miejsce ósme w top 20 najlepszych albumów roku 2022 według Gazety Wyborczej. Całkiem niedawno płyta miała swoją drugą fizyczną premierę tym razem na nośniku winylowym!

Zespół na stałe zagościł na wszelkiego rodzaju playlistach miłośników rocka! Świetne recenzje albumów idą w parze z rewelacyjnymi wrażeniami z ich koncertów. Niedawno Izzy And The Black Trees występowali w Wielkiej Brytanii oraz na Słowacji. Warto również przypomnieć ich występy m.in podczas Męskiego Grania w Poznaniu czy pierwszego dnia Next Fest. W kwietniu supportowali przez większość trasy Me And That Man.

Fot: Łukasz Łukasiewicz

Przed Izzy And The Black Trees zaprezentuje się formacja Gołębie. Wyruszyć w podróż, zatoczyć koło, trafić szczęśliwie do domu. Po kilku latach wydawniczej ciszy, Gołębie powracają z pełnym bagażem doświadczeń. Ktoś odszedł, ktoś został, ktoś się pojawił. Płyta „Ze słów witraże” to zamknięcie pewnego etapu, podróż sentymentalna i nowe otwarcie w jednym. Gdzieś migają dachy, szybki przelot przez kolejne miesiące, ale też próba stworzenia spójnej opowieści, czegoś więcej niż zbioru piosenek. Teksty, których nie trzeba czytać, żeby móc je zrozumieć. Dźwięki znane od zawsze, choć przecież słyszy się je po raz pierwszy. Dojrzałość nie zawsze potrafi iść w parze z tak przeszywającą wrażliwością. Tutaj wszystko jest prawdziwe.

Bilety

Bilety na wydarzenie dostępne są w kasie CK Zamek. Wkrótce będzie można je nabyć także przez internet.
Cennik:
20 zł (przedsprzedaż),
30 zł (w dniu koncertu)